Personalstyrkan på Axel Group fortsätter växa

2012-01-27


Elin Westin har haft sin första arbetsdag på Axel Group den 23 januari. Elin kommer arbeta inom områdena kundtjänst, support och kommunikation med placering i Stockholm.

Elin är uppvuxen i Hudiksvall och har tidigare arbetat med administration, sälj och service. Hon har alltid trivts bra i arbetsroller som innebär mycket kundkontakt vilket kommer väl till pass i den snabba expansion vi nu är inne i. Elins största intressen är kultur, samhällsfrågor och språk.

Axel Group kommer under 2012 positionera sig yterliggare på personlarmsmarknaden med kundservice på en ny nivå. För detta är medarbetare som Elin en viktig del.
– Johannes Jacobsson VD

Vi hälsar Elin välkommen och önskar lycka till.

För ytterligare information, vänligen kontakta:

Johannes Jacobsson, VD, Axel Group AB
tel +46 704 62 62 62, e-post johannes.jacobsson@axel.se

Pressreleasen kommer från: Newsdesk

Bookmark and Share

 
 
blog comments powered by Disqus
 
 

Uttryck dina åsikter

Kommentarer
Håller du inte med om recensentens synpunkter på produkten eller har du något att tillägga angående den senaste nyheten?
På Teknikfreak kan du komma med dina kommentarer på våra nyheter, recensioner och tips & trix. Dina synpunkter är viktiga.